عوامل موثر بر خرید بیمه عمر

بیمه عمر یکی از بهترین و مهمترین بیمه هایی می باشد که بشر طراحی کرده است به جهت اینکه از یک طرف با ایجاد پوشش باعث کاهش آثار مصائب و مشکلات زندگی شده و از طرف دیگر به دلیل تجمیع سرمایه‌ های بیمه گزاران در شرکت‌ های بیمه‌ ای می‌تواند زمینه ساز رونق و توسعه اقتصادی جامعه از طریق این سرمایه ها شود، اما این امر زمانی محقق می شود که فرهنگ خرید بیمه ها به ویژه “بیمه عمر “ با اقبال عمومی مواجه شده و در جامعه توسعه یابد.

برخی از عوامل موثر بر خرید بیمه عمر:

درآمد خانواده
خانواده هایی که از سطح درآمد بالایی برخوردار هستند بیمه عمر راحت تر در سبد خرید آنها قرار می گیرد و البته همه میدانیم، میزان درآمد دلیلی بر وقوع و یا عدم وقوع حوادث و اتفاقات نمی باشد، و نباید از این نکته غافل شد که، به منظور ایجاد پوشش برای حوادث و اتفاقاتی که رخداد آنها می تواند زندگی خود و اطرافیان ما را با چالش های سخت روبرو کند (فارغ از سطح درآمد خانواده) به خرید بیمه عمر نیاز داریم.

سن شخص
نتایج بررسی های انجام شده توسط شرکت های بیمه ای حاکی از این است که در ایران افراد پا به سن گذاشته تمایل بیشتری در خرید بیمه عمر دارند.

موضوع فوق بیانگر تمایل افراد به داشتن آتیه روشن و مطمئن از طریق ایجاد اندوخته برای بازماندگان عنوان می شود، البته نباید تصور کرد که جوانی و توانمندی، حتما ما را به آتیه روشن و مطمئن متصل می کند، بد نیست بدانید به هر میزان که سن بیمه شده کمتر باشد هزینه پرداختی برای ایجاد پوشش ها کمتر و مقدار اندوخته نهایی برای فرد در بیمه عمر بیشتر خواهد شد.

وضعیت تاهل
افراد متاهل بدلیل وجود تعهد نسبت به خانواده، همیشه دنبال راهی برای انجام این تعهد هستند که بسیار منطقی هم می باشد.

یکی از راه های بسیار مفید و موثر برای انجام این تعهد تهیه بیمه عمر  برای خود و اعضاء خانواده می باشد. البته افراد مجرد اگر نسبت به تهیه بیمه عمر اقدام کنند، علل قاعده فرصت بیشتری برای انجام تعهدات آتی خود در زندگی متاهلی خواهند داشت.

دانش و آگاهی
میزان سطح دانش و آگاهی فرد در گزینش انتخاب های بجا و صحیح (برای مثال تهیه بیمه عمر)، بسیار موثر می باشد اما نباید از این نکته غافل بود که داشتن و یا نداشتن دانش و آگاهی و دانش مانع قابل توجهی بر سر راه بروز رخدادهای غیر منتظره که زندگی فرد را به سمت چالش های نابود کنند سوق می دهد، نمی باشد و لازم است برنامه ای کارآمد برای زمان های سخت (روز مبادا) داشته باشیم.

اعتماد و اطمینان
از مهمترین مسائل در معامله گری و تجارت و همچنین عقد قرارداد، اعتماد و اطمینان میان طرفین می باشد.

در خصوص بیمه عمر خوب است بدانیم که، هرگونه تغییر در سیاست های کلان کشور و یا حتی اصل نظام حاکمیتی، هیچکدام موجب از بین رفتن حقوق و منافع شما از سرمایه گذاری در بیمه نامه عمر نمی شود. شاید ندانید که درصدی از حق بیمه های پرداختی توسط شما در بیمه های عمر بعنوان ضمانت اجرای تعهدات شرکت های بیمه ای در اختیار بیمه مرکزی قرار می گیرد تا درصورت بروز مشکل برای شرکت بیمه گر که موجب ناتوانی در جبران خسارت های شما توسط شرکت بیمه ای شود، بیمه مرکزی عهده دار تعین تکلیف  برای جبران خسارات خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 4 =